O nas

Nazwa partnerstwa: Partnerstwo nasze Stegny, rok założenia: 2011/2012. Partnerstwo w rejonie Stegny na Mokotowie rozpoczęło swoją działalność spotkaniem potencjalnych partnerów w listopadzie 2011 r. Inicjatorem powołania Partnerstwa byli liderzy Stowarzyszenia Aktywni dla Stegien. Od pewnego czasu uczestniczyli w wydarzeniach organizowanych przez mokotowskie partnerstwa z Sielc i Wierzbna. Idea tego typu lokalnej współpracy wydała im się interesująca. Już na drugim spotkaniu grupy inicjatywnej została przedstawiona propozycja treści deklaracji zawiązania Partnerstwa. Słowa charakteryzujące Partnerstwo– słowa wytrychy: lokalność, sąsiedzkość, zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży.

„Rewitalizacja to jednak nie tylko remonty budynków, to także zmiana nastawienia mieszkańców, ich uczuć, związanych z osiedlem – rewitalizacja to zmiana mentalna. Aby osiągnąć sukces w procesie odnowy osiedla muszą brać udział wszyscy z nim związani ludzie – urzędnicy, mieszkańcy, przedsiębiorcy, deweloperzy, organizacje pozarządowe. Potrzebne jest partnerstwo”.

„Ludzie często mają za mało woli działania i boją się podejmować inicjatywę. Trzeba umieć ich zmotywować. Najtrudniejszy jest pierwszy raz. Jeśli uda się kogoś namówić, żeby przyszedł raz i spróbował, jest duża szansa, że włączy się w coś na stałe. Musi zadziałać „poczta pantoflowa”. Jeden musi wciągnąć drugiego”.

   • PARTNERSTWA WARSZAWSKIE