O nas

Nazwa partnerstwa: Partnerstwo dla Powiśla, rok założenia: 2010 Partnerstwo dla Powiśla to nieformalne zrzeszenie organizacji, instytucji publicznych i miejsc prywatnych działających na Powiślu i dla Powiśla. Aktywizują lokalną społeczność, w szczególności młodzież, osoby starsze i osoby niepełnosprawne. Słowa charakteryzujące Partnerstwo– słowa wytrychy: współpraca, wzajemne wspieranie się, organizowanie wspólnych projektów. W roku 2013 Partnerstwo dla Powiśla zawiesiło swoją działalność.

„Partnersko i po sąsiedzku – tak działamy i w tym nasza siła. Siła wszystkich kilkudziesięciu członków Partnerstwa dla Powiśla. Mamy różne pasje i chodzimy różnymi ścieżkami. Jedni wolą gotować, inni – występować. Jedni wolą nadwiślańskie bulwary, inni – przedwojenne kamienice. Łączy nas jedno. Powiśle. Miejsce, z którego wyrastamy, w którym pracujemy i cieszymy się naszą codziennością, miejsce , które współtworzymy”.

„Partnerstwo jest organizmem żywym, a w związku z tym także zmiennym. Jakie jest- zależy głównie od tego kto je tworzy, jakie podmioty i jacy ludzie wchodzą w jego skład budując jego unikalną strukturę. Nie ma recepty na idealne partnerstwo, nie ma też jednego modelu, wg. którego takie Partnerstwo mogłoby być prowadzone”.

„Kochamy Powiśle i wierzymy w jego kulturotwórczy potencjał. Promujemy je na społeczno- kulturalnej mapie Warszawy. Wierzymy, że przez wzmacnianie więzi sąsiedzkich, także przy okazji wspólnej, integrującej zabawy, możemy lepiej poznać potrzeby mieszkańców naszej dzielnicy i te swoje-nawzajem”.